Ostukorv 0

Doktor Stern Tere tulemast!

Algajale koerapidajale

Vali hoolega tõugu

Kui leiad koera, kelle välimus sulle meeldib, uuri välja, millise koeratüübiga on tegemist. Mõned tõud vajavad palju liikumist, teised vähem. Mõned on koerad aretatud valvamiseks, teised karja hoidmiseks, kolmandad jahiks. Arvesta sellega.

Külasta koerakasvatajat korduvalt 

Ole uudishimulik ja kogu koeratõugude kohta informatsiooni. Tõugude kohta on välja antud ka spetsiaalseid raamatuid. Sirvi tõuklubide kodulehti ja küsimuste korral helistada koeratõu asjatundjaile.

Kehtesta peamised reeglid

Leppige perekonnaga kokku, mida te oma koeralt ootate, et kutsikas need võimalikult kiiresti ära õpiks. See võib olla keeld hüpata inimese najale püsti, toitu nuruda, hüpata tugitooli või midagi muud. Seejärel pidage kehtestatud reeglitest rangelt kinni. Kutsikad tunnevad end kindlamalt, kui teavad selgeid reegleid.

Kasuta pikka jalutusrihma

Soovitavalt võiks jalutusrihm olla kahe meetri pikkune. Nii jõuad kutsika tähelepanu endale tõmmata enne, kui see rihma sikutama hakkab. Lihtsam on kutsikat juhtida hääle ja kehakeelega.

Otsi küünetangid välja aegsasti ja tihti

Lõika tangidega küünte lähedal õhku, luba kutsikal tange nuusutada ja näksida. Süga nendega kutsika kõhtu. Muuda kogu protsess kutsika jaoks toredaks ja mõnusaks ajaveetmiseks.

Ära tänita kutsikaga

Kindlasti ei tasu mitmel inimesel korraga anda kutsikale erinevaid käsklusi. Näiteks kaotab käsklus “ei” nii kiiresti oma tähenduse.

Treeni üksindust

Harjuta kutsikat üksi olemisega aeglaselt ja samm-sammult veidi aega korraga. Ära lükka harjutamist ajale, kui oled sunnitud ta üksi jätma viieks tunniks. Siis tunneb kutsikas end järsku mahajäetuna.

Ole kutsikaga füüsiliselt koos ja seda mitte ainult mängides

Lama põrandal, lase kutsikal lesida enda kõrval. Selline kontakt tugevdab teievahelist sidet. Mängudes kasuta tugevamaid haardeid vaheldumisi õrnemate silitustega.

Hoia kutsikat tihti lahtisena

Kui koer on veel väike, jõuad ta vajadusel kinni püüda. Suuremana on ta juba liiga kiire. Lahtisena õpib koer paremini kuuletuma. Leia aega mänguliste kuuletumisharjutuste sooritamiseks.

Ära muretse puhtuse pidamise pärast

See tuleb omal ajal. Vii kutsikas välja peale puhkust, uinakut, söötmist, jootmist ja mängu. Käige üldse tihti väljas!

Võta kutsikas endaga kaasa

Ta tunneb ennast kõige paremini sinu lähedal ja saab paremini hakkama, kui sa arvad. Lisaks on sotsialiseerumine ja keskkonnavahetus väga tähtsad, et kutsikast kasvaks koer, kes võõrastes olukordades ei tunne hirmu.

Julge küsida

Püüa ka väiksemate küsimuste korral leida asjatundlikke koeraomanikke, kes oskaksid su küsimustele vastata.

Võrdle

Pole midagi võrrelda

Populaarsed

Hind: 5,40 € 2,70€/kg

Laost otsas

Hind: 4,90 € 1,36€/l

Laost otsas